Manga/Comics

Recenzia: Amazing Spider-man - Návrat

11. července 2013 v 0:01 | Hobittka
Do rúk sa mi samozrejme dostal od Matta (Spidey je jeho úplne najobľúbenejší hrdina :)) Ja som asi nikdy nebola fanúšik do komiksov, avšak ten pôžitok z toho, že som to držala v ruke a čítala ako knižku, ma dostal. Kresba (od JJR) bola fakt úžasná a doslova vzťahovala hlbšie do deja. Ja, ako len začínajúci čitateľ komiksov, neviem, čo by som mohla povedať. Keďže komiksov od Marvela s tématikou Spider-mana, vyšlo už véľmi veľa, ťažko sa niečo hovorí. Najviac sa mi v tomto komikse páčila postava Ezekiela, avšak na konci ma sklamala sila Morluna, očakávala som niečo oveľa viac. Ale hneď to vylepšila posledná stránka s tetou May :)
Krátko k príbehu (odkopírované z comixzone.cz): V přírodě je to tak už zařízeno. Malá zvířátka žerou brouky, velká zvířata žerou ta malá, lidé žerou ta velká - každý je součástí potravinového řetězce. Dokonce i Spider-Man - i když o tom ještě neví. Do města totiž právě přijíždí Morlun. Prastarý tvor, který se živí superhrdiny.
A Spider-Man je jen dalším chodem na jeho jídelníčku. Spider-Man bojoval už proti všem možným padouchům. Ale ještě nikdy nebojoval proti nikomu tak silnému, tak neúnavnému, tak nelítostnému, tak nezastavitelnému. V souboji s Morlunem může udělat jednu jedinou věc. Umřít.
Název NÁVRAT se týká nejen příběhu, ale i celé spidermanovské série. Právě tímhle eposem se vrátil
Spidey zpátky na výsluní popularity. Proslulý televizní a comicsový scénárista J. Michael Straczynski vrátil Petru Parkerovi všechno, co hrdina za poslední léta poztrácel - silné protivníky, zajímavé zázemí, jiskru, styl, srdce, a ze všeho nejvíce - humor. Roku 2002 získal SPIDER-MAN - NÁVRAT nejvyšší možné comicsové ocenění: Cenu Willa Eisnera za nejlepší seriál.
Ezekiel a Spidey :)
 
 

Reklama